nashbell.com

♿⃔ ♿⃕

ברוכים הבאים ליום המשפחה

תגיות: משפחה הורים ילדים פלורליזם

קטגוריה: אקטואליה

תאריך: 2012-02-25-00-38

יום המשפחה חלף עבר וכולם מתגאים בפלורליזם המשפחתי: משפחה חד הורית, משפחה חד מינית, משפחה של ידועים בציבור או משפחה מורכבת. כמעט ששכחנו כי ישנה גם משפחה. כן כזו שהיום קוראים לה משפחה דו הורית הטרוסקסואלית נורמאלית: אבא אימא חתונה וילדים. כמה עצוב שכך הם פני הדברים. חתונה כבר אינה אידיאל, ילדים לא ממש חייבים, ואם כן אז מה בוער כל כך, ועל כן גם חתונה אינה בוערת לאף אחד.

פעם יום המשפחה היה בכלל יום האם. היו זמנים בהם נשים היו נשים וגברים היו גברים הפרנסה הייתה עליהם והעול הכבד של הבית היה מנת חלקה של האישה – היא עיקר הבית – ולכן נקראה גם עקרת הבית. הייתה חלוקת תפקידים ברורה וכל אחד ידע את מקומו. היו גם נשים שפרנסו, אולם פרנסתן הייתה האמצעי ולא המטרה. המטרה הנשגבה הייתה המשפחה כי אחרי הכל איננו צריכים לחיות כדי לעבוד אלא לעבוד כדי לחיות, ולחיות זה לאהוב ולהאהב, ליהנות ולשמוח ולרוות נחת מהצאצאים.

לימים פרצה תנועה אשר ערערה מיסודה חלוקת תפקידים מסורתית זו. יום האם איבד מערכו תודות לתנועה הפמיניסטית – ממש גול עצמי בכדורגל, או אולי נוק-אאוט עצמי באגרוף. הנשים קיבלו העצמה ועוד העצמה ומרוב העצמה נשית הפכו את מוסד המשפחה לגוף עוין.  המדינה נעשתה למעודדת הפלורליזם המשפחתי באמצעות סיוע והקלות למשפחות החד הוריות בניגוד למשפחות הנורמאליות אשר אינן זוכות לכך. במצב כזה עדיף שלא להתחתן כלל ואם כבר נשואים אז עדיף להתגרש ולזכות בכל הפרסים הללו, וחולף עוד זמן ואולי בכל זאת מתחתנים והופכים למשפחה מורכבת מהילדים שלו ומהילדים שלה ומהילדים שלהם ונוצרות מתיחויות ונוצרים ריבים ושוב מתגרשים ואין לזה סוף טוב.

עולה השאלה מה בנוגע למשפחות החד מיניות? כאן כבר ברור שלא תהייה חתונה דתית כי הדבר אסור על פי הדת, ודת משמעה חוק על פי השפה העתיקה. ולמה בכלל יש חוק כזה? ההגיון הפשוט אומר כי מגבר וגבר לא ייוולד תינוק ולמירב ההפתעה גם מאישה ואישה לא ייוולד תינוק. מה לעשות? זה החוק – חוק הטבע. אז נכון שאפשר לעקוף את הטבע ולהתעלם ממנו.

אישה יכולה ללכת לבנק הזרע ומשם לקבל, כמו שהולכים לכספומט ומושכים כסף. הגבר התורם יחיה בחוסר ודאות מוחלט לגבי הזר העומד מולו ברחוב, שיכול בטעות להיות גם בנו ואינו מכירו, או חמור מכך להיתבע על ידו למזונותיו.

גבר יכול ללכת אל פונדקאית ולשכור את רחמה. האישה המשכירה תקבל את דמי השכירות ותאלץ להיקרע מהילד אשר גדל ברחמה. לעיתים לא תוכל לעמוד בכך ותתחרט ברגע שהילד בא לאוויר העולם ואז שומו שמיים.

אנחנו חיים בעולם הפוך. זרעו של גבר הוא מוצר עובר לסוחר. רחמה של אישה הוא מוצר עובר לשוכר. אך שכירת אישה ללילה הופך במדינתנו לעברה פלילית על השוכר וכל זאת כביכול על מנת להגן על האישה – ואף אחד לא שאל פה את דעתה. הגבר, את מזונו יוכל לרכוש, את כסותו יוכל גם כן לרכוש, אך אם איתרה מזלו וחי לבד, לא יוכל לרכוש גם את עונתו. אולי נשנה את חוק הטבע ונבטל גם את יצרו?

העולם החרדי המתהדר בצדיקותו ובאמונתו הנכונה גם הוא כופר בעיקר – אינו יהודי כלל. את מצוות "בזיעת אפך תאכל לחם" אינו מקיים כלל. מפיל על האישה את קללתו מגן העדן בנוסף על קללתה היא – "בעצב תלדי בנים... ובזיעת אפך תאכלי לחם... ותקיימי את בעלך אישך תשוקתך... והוא ימשול בך... וידיר אותך גם כן..."

שירת מרים ושירת דבורה נשכחו ממנו – וקול האישה הפך היום לערווה. איפה פה מתקיים הפסוק "על כן יעזב איש את אביו ואמו ודבק באשתו והיו לבשר אחד", למשל בחסידות גור? הגורביצ'ים מדירים אפילו את נשותיהם שלהם – לא ילכו לצדן ברחוב אלא לפניהן. חסרה בין איש לאישתו רק רצועה, והנה לו כלבה מאולפת. ערווה אמרתם? מרוב הדרה, כבר שכחתם היכן נמצאת ערוות נשים! פלא בכלל שהגורביצ'ים אלימים במיוחד? את עונתם אינם מספקים אפילו עם נשותיהם.

♿⃔ ♿⃕

nashbell.com